Laptop na studencką kieszeń i na studenckie potrzeby. To Lenovo V15
Laptopy

Laptop na studencką kieszeń i na studenckie potrzeby. To Lenovo V15

artykuł sponsorowany, przeczytasz w 3 min.

Laptop dla studenta powinien być wydajny i wygodny, żeby sprawdzać się podczas nauki. Powinien też być solidny, bo niejedno przyjdzie mu przeżyć. Wreszcie - nie może być drogi, co czyni z Lenovo V15 idealnego kandydata.

Lenovo V15 – laptop mobilny jak student

Współczesny student ceni sobie mobilność, a Lenovo V15 to laptop stworzony właśnie dla niego. Waży niewiele więcej niż 2 kilogramy i ma mniej niż 20 milimetrów grubości, więc bez trudu zabierzesz go ze sobą na uczelnię czy do biblioteki.

A warto mieć go zawsze przy sobie – by robić notatki i efektywnie wykorzystywać luźniejsze chwile. Nie musisz też martwić się o bezpieczeństwo swoich plików – szyfrowanie TPM 2.0 chroni do nich dostępu. (Pod tym skrótem kryje się Trusted Platform Mobile - mikroukład stanowiący jedno z najprostszych i zarazem najlepszych rozwiązań zabezpieczających. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zerknij do artykułu Co to jest TPM?).

Lenovo V15 pokrywa

Choć jego gabaryty nie należą do największych, jest w stanie zapewnić ci wygodę, na jaką zasługujesz (o czym za chwilę), a do tego jest naprawdę solidny. Zanim wypuściło go na rynek, Lenovo wzięło laptopa na testy i to testy z gatunku tych ekstremalnych. Wszystkie je przeszedł bez zarzutu, więc możesz mieć pewność, że konstrukcja jest odporna na wstrząsy i wibracje, zawiasy wytrzymują więcej niż można by się spodziewać, a panel jest odporny na zarysowania.

Wróćmy jeszcze na moment do tego pisania notatek, bo pisze się je bardzo wygodnie. To nie zaskoczenie – Lenovo słynie z wyśmienitych klawiatur i nie inaczej jest w tym przypadku. Model V15 ma pełnowymiarową, wyspową klawiaturę z sekcją numeryczną, co docenią przede wszystkim studenci kierunków ścisłych.

Równie dobrze wypada ekran: 15,6-calowy wyświetlacz oferuje wysoką rozdzielczość (a więc dużą przestrzeń roboczą), a do tego jest antyodblaskowy, więc nic się w nim odbija. Żadne lampy i żadne słoneczne promienie, dzięki czemu możesz wygodnie działać też po zmroku i na świeżym powietrzu, gdy temperatura rozpieszcza. 

Nie musisz się też wreszcie obawiać, że laptop ci się rozładuje w najmniej odpowiednim momencie. Czas działania sięgający 6 godzin powinien okazać się w sam raz.

Sprawdzi się. I stacjonarnie, i zdalnie

Przykra prawda jest jednak niestety taka, że wielu studentów nie wróci w tym roku na uczelnię. Nie dlatego, że nie poszła im sesja, lecz z powodu zupełnie od nich niezależnego: uniwersytety i politechniki nie otworzą swoich bram ze względu na szalejącą epidemię. W takim przypadku samodzielnie trzeba zadbać o właściwe warunki do nauki, a wybór odpowiedniego laptopa jest jednym z kluczowych punktów na liście „to do”

Lenovo V15 laptop

Dobra kamerka laptopa Lenovo V15 świetnie sprawdza się podczas zajęć zdalnych z wideo. Ciebie dobrze widać, a inni również są dobrze widoczni – na (wspomnianym już 15-calowym) ekranie. Przyzwoity jest też zintegrowany mikrofon, ale zawsze lepiej skorzystać z zestawu słuchawkowego, a port mini jack pozwala go bez problemu podłączyć (ewentualnie możesz skorzystać z Bluetootha). Nie bez znaczenia jest szybki Internet, a tutaj nic nie będzie go ograniczać: możesz połączyć się z siecią bezprzewodowo – wykorzystując dwuzakresowe Wi-Fi 5. To nie tylko szybkie, ale też niezawodne rozwiązanie.

Czy to w domu, czy też poza nim, istotna – jeśli nie najważniejsza – jest też wydajność. O płynne działanie systemu Windows 10 Pro i najrozmaitszych aplikacji dbają procesory AMD Ryzen lub Intel Core – aż do 10. generacji oraz do 16 GB pamięci RAM. SSD z kolei to kolejny gwarant niezawodności, a przy okazji zapewnia bardzo szybkie ładowanie – możesz mieć maksymalnie 512 GB, a jeśli to za mało, to postaw na wariant z dodatkowym dyskiem HDD – nawet do 2 TB. 

Lenovo V15 wygląd

Nowoczesny laptop na kieszeń studenta

Lenovo V15 wydaje się więc laptopem, łączącym w sobie to, co najlepsze z obu światów. Z jednej strony jest smukły i lekki, więc dobrze sprawdza się, gdy chce się zabrać ze sobą komputer na uczelnię. Z drugiej – zapewnia pierwszorzędną ergonomię podczas zdalnych wykładów i ćwiczeń. Wcale nie mniej istotne jest to, że klamrą spinającą całość jest niezła cena – optymalna dla większości studentów.

To nic niezwykłego, że wielu studentów nie dysponuje szczególnie dużym budżetem. Na szczęście w tym przypadku zupełnie nie jest on im potrzebny. W zależności od wybranej konfiguracji (a jest ich sporo) za Lenovo V15 zapłacisz od około 2500 do 4000 złotych. Uwzględnij swoje studenckie potrzeby i finansowe możliwości, a następnie wybierz model skrojony idealnie pod ciebie.

Artykuł powstał we współpracy z Lenovo.

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    digitmaster
    1
    w cenie tego lenovo w podstawowej konfiguracji można kupić bardzo sympatyczny laptop poleasingowy z dwuletnią gwarancją w zestawie ze stacja dokującą, dwoma monitorami FHD 24 cale, porządną klawiaturą i myszką.
    • avatar
      Zef1r
      1
      "To nic niezwykłego, że wielu studentów nie dysponuje szczególnie dużym budżetem. za Lenovo V15 zapłacisz od około 2500 do 4000 złotych." Nie no pewnie 2,5 kafla to mają bezdomni w Polsce, a przeciętny Polak zarabia nie mniej niż 50000 zł i może sobie kupić kilka takich za miesięczną wypłatę. Wiem, że artykuł sponsorowany, ale żeby takie bzdury pisać?

      Witaj!

      Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
      Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

      Połącz konto już teraz.

      Zaloguj przez 1Login