Optoma prezentuje ultrakrótkoogniskowy projektor L1. Urządzenie ma łączyć najnowsze technologie wyświetlania obrazu z energooszczędnymi rozwiązaniami.
L1 wyświetla obraz w rozdzielczości 4K UHD i jednocześnie jest o aż 65 procent mniejszy od innych modeli. To także jeden z najlżejszych dostępnych na rynku projektorów UST (Ultra-Short Throw) przeznaczonych do użytku domowego.
Urządzenie pokazuje obraz w rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli) o przekątnej nawet 105 cali z odległości mniejszej niż 30 cm. Projektor obsługuje standardy HDR, HLG i Rec. 709. Ten ostatni ma zapewniać dokładne odwzorowanie kolorów.
Optoma L1 – ekologiczny projektor
Dzięki technologii 4LED obraz jest jasny (1050 ANSI lumenów) i wyrazisty nawet przy zapalonym świetle. Jednocześnie producent zapewnia, że urządzenie zużywa do 42 procent mniej energii niż inne domowe projektory lampowe. Żywotność projektora wynosi aż 30 000 godzin.
L1 jest nie tylko energooszczędny. Jego obudowę wykonano w 50 procentach z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu. Mniejsze rozmiary urządzenia oraz samych opakowań (nadających się do recyklingu w 99 procentach) przyczyniają się też do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla generowanej przez logistykę.
Twórcy L1 pomyśleli również o graczach. Projektor w trybie gry jest w stanie wyświetlać obraz w nawet 240 klatkach na sekundę w 1080p lub 60 klatkach w 4K. Urządzenie wyposażono w trzy złącza HDMI, co pozwala na jednoczesne podłączenie nawet kilku różnych urządzeń, w tym konsoli.
Cena i dostępność
Optoma L1 można już kupić w Polsce. Projektor nabędziemy w wybranych sklepach z elektroniką. Urządzenie objęte jest dwuletnią gwarancją producenta. Na źródło światła dano pięć lat (lub 12 000 godzin) gwarancji.
Sugerowana cena detaliczna L1 wynosi 9299 złotych.
Najważniejsze cechy
- rozdzielczość 4K UHD (3840 x 2160 pikseli);
- możliwość wyświetlania obrazu z odległości 30 cm;
- energooszczędna technologia;
- wysoka jasność;
- 30 000 godzin bezawaryjnej pracy.
źródło: materiały prasowe
Komentarze
41050 ANSI lumenów to jest jasny?! Chyba w kopalni węgla.
Autorka pisze o czymś, o czym ma małe pojęcie... :/. To chyba ten "profesjonalizm" nowym redaktorów benchmark.pl i oznacza bezrefleksyjnie przepisywanie tego to co mówi producent w ulotce.
Polecam szanownej autorce sprawdzić kilka projektorów, nawet full HD, i zobaczyć, że mają znacznie większą jasność, a nie reklamują się jako te z"wysoką jasnością".
czyli które? inne najbardziej energooszczędne, czy może najmniej energooszczędne (stawiałbym na te drugie w tym przypadku). O jakich modelach mówimy?