Chłodzenie

Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014

Zobacz nominacje do plebiscytu Produkt Roku 2014 w kategorii CHŁODZENIA.

Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 1

Zapraszamy do 11 edycji plebiscytu Produkt Roku. Otwieramy go nominacjami, czyli najciekawszymi produktami w wybranych kategoriach, które zdaniem naszych redaktorów powinny znaleźć się na liście tych, które stoczą bitwę o tytuł najlepszego. Finalna lista oczywiście powstaje także w opraciu o nominacje czytelników, które wystartują 1 grudnia.
Nominacje w innych kategoriach, oraz informacje dotyczące plebiscytu znajdziesz w strefie Produkt Roku.

Poznajcie 11 najciekawszych coolerów CPU w 2014 roku.

Wyślij swoje nominacje do głosowania na Produkt Roku 2014

Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 2

be quiet! Dark Rock Pro 3

Jedno z najwydajniejszych, najcichszych i najefektowniejszych chłodzeń dla procesorów. Topowa propozycja w ofercie firmy be quiet!.

Zobacz najważniejsze cechy chłodzenia i ceny.

Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 3

be quiet! Shadow Rock Slim

Shadow Rock Slim to cichy i całkiem wydajny cooler, który można kupić w stosunkowo dobrej cenie.

Zobacz najważniejsze cechy chłodzenia i ceny.

Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 4

Cryorig C1

Jedno z najwydajniejszych chłodzeń horyzontalnych, które sprawdzi się w mniej przestronnych obudowach.

Zobacz najważniejsze cechy chłodzenia i ceny.

Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 5

Enermax Liqtech 120X

Enermax Liqtech 120X to nieduży, ale też całkiem wydajny system chłodzenia cieczą – wszystko dzięki grubszej chłodnicy i dwóm wentylatorom.

Zobacz najważniejsze cechy chłodzenia i ceny.

Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 6

Enermax Liqtech 240

Większa wersja chłodzenia wodnego z serii Liqtech – tym razem z podwójną chłodnicą typu 240 mm. Dodatkowym atutem modelu Liqtech 240 jest niewygórowana cena.

Zobacz najważniejsze cechy chłodzenia i ceny.

Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 7

Noctua NH-D15

Następca legendarnego modelu NH-D14 – tym razem z wydajniejszymi wentylatorami i możliwością łatwiejszego sterowania obrotami wentylatorów.

Zobacz najważniejsze cechy chłodzenia i ceny.

Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 8

Raijintek Tisis (Nemesis)

Bardzo wydajny i stosunkowo niedrogi cooler dla procesorów AMD i Intel. Tisis (kiedyś występująca pod nazwą Nemesis) to topowa propozycja w ofercie firmy Rajintek.

Zobacz najważniejsze cechy chłodzenia i ceny.

Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 9

Raijintek Zelos

Niewielkie chłodzenie horyzontalne, które sprawdzi się w mniejszych komputerach ITX i HTPC – całość ma zaledwie 44 mm wysokości.

Zobacz najważniejsze cechy chłodzenia i ceny.

Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 10

SilentiumPC Fortis 2 XE1226

Fortis 2 XE1226 to bardzo opłacalna propozycja – chłodzenie oferuje niezłą wydajność i jest dostępne w niewygórowanej cenie.

Zobacz najważniejsze cechy chłodzenia i ceny.

Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 11

SilentiumPC Grandis XE1236

Najpotężniejsze chłodzenie w ofercie polskiej firmy SilentiumPC. Gandis XE1236 powinien sobie poradzić z najgorętszymi i mocno podkręconymi procesorami.

Zobacz najważniejsze cechy chłodzenia i ceny.

Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 12

Swiftech H220-X

Jeden z najlepszych kompaktowych systemów cieczą. Producent zastosował tutaj osobny rezerwuar, a także umożliwił ewentualną rozbudowę układu.

Zobacz najważniejsze cechy chłodzenia i ceny.

Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 1Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 2Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 3Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 4Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 5Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 6Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 7Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 8Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 9Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 10Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 11Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 12Chłodzenia procesorów - nominacje na Produkt Roku 2014 | zdjecie 13

Komentarze

24
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Dudi4Fr
    12
    Be quiet! Dark Rock Pro 3, może i duży ale bardzo wydajny i nie raz wydajniejszy niż dużo droższe kompaktowe zestawy WC.
    • avatar
      mjwhite
      7
      jak dla mnie wygrywa zdecydowanie produkt numer 13!
      • avatar
        Lord_Nikkon
        6
        Pod kątem wydajności Swiftech H220X. Pompa już jest dopracowana (choć w zasadzie jest to zupełnie nowy projekt) a przeniesienie pompy z slotu do chłodnicy (wraz z rezem) wyklucza wibracje przenoszone na slot. Miałem okazje testować i z wyjątkiem ceny - genialny układ który bez problemu radził sobie z moim i7 3930K na 4,6GHz. Jak już się czepiać to wentylatory mogły by być cichsze (choć na tle Noctuy czy BeQuiet'ów wszystko wypada gorzej) ale za te pieniądze - bomba. Włąśnie składam komputer dla ojca i warunkiem jest żeby był cichy - Swiftech już jest zamowiony z zamianą Helixów na Noctua NF-P12 PWM.

        Z AC to pewnie Noctua, która naprawdę trzyma klasę albo DarkPro. Tutaj specjaliści powinni decydować.
        • avatar
          ah2000
          5
          Na drugim miejscu produkt z nr 12. Swiftech H220-X, lecz pierwsze zdecydowanie 13 :P
          • avatar
            Konto usunięte
            3
            Ja to bym 13 kupił.
            • avatar
              Konto usunięte
              1
              Jeśli wyjaśnisz jaki sens ma owo 6m/s przy sprawności chłodzenia, to prawie nobel ci by się należał. Tylko "prawie", bo tu nie ma już nic nowego.
              Przy wentylatorach nie chodzi o prędkość, tylko o przpływ masowy, ile kg/s powietrza wentylator przepchnie i najlepiej aby prędkość tego przepychanego powietrza była niska, jak najniższa. Aby zaistniała większa prędkość wentylator musi podnieść poziom energetyczny powietrza. W strumieniu gęstość energii w takim przypadku musi być większa. A im większa gęstość energii chłodzącego powietrza tym będzie słabiej chłodzić, ponieważ różnice pomiędzy poziomami energetycznymi chłodzonego obiektu i powietrza są mniejsze. Pomiar prędkości strumienia jest całkowicie bez sensu, a jeśli weźmie się pod uwagę to, że łopatki tych wentylatorów pracują w przeciągnięciu, gdzie energia jest tracona na podgrzewanie powietrza, a nie na jego przepychanie, to mógłbyś mając dokładny termometr zaobserwować, że takie powietrze jest cieplejsze.
              Zawsze można coś pomierzyć, ale do wyciągania wniosków z tego co się pomierzy należy mieć jakąś wiedzę, bo inaczej takie wnioski są tyle samo warte co wnioski z dowcipu o ruskim naukowcu.

              W układach chłodzenia, przy dobrze zaprojektowanych łopatkach są dwie przeszkody przy zwiększaniu prędkości obrotowych - cichobieżność łożyskowania (np doskonale obrazują je wyjące wentylatorki serwerowe) oraz wytrzymałość plastiku.
              • avatar
                Konto usunięte
                0
                A czym się tu podniecać, kiedy na każdym są zwalone wentylatory, które zamiast być wydajne i ciche są mało wydajne i hałaśliwe. Dyletantyzm i brak podstawowej, łatwej do przyswojenia wiedzy z zakresu aerodynamiki.
                Można przyjąć, że nie ma profilu na którym nie osiągnie się przeciągnięcia przy kącie natarcie równym 10 stopni, a nie da się zaprzeczyć, że łopatki wentylatorów są pod dużo większymi kątami. Duże kąty natarcia są możliwe dla profili grubych, przy profilach cienkich, jakie są stosowane w wentylatorach są jeszcze mniejsze.
                Hałas w wentylatorach (szum powietrza) bierze się z tego, że profil jest przeciągnięty, przez co zwiększone są jego opory ruchu i zmniejszona siła nośna. Ta siła nośna to nic innego jak siła pochodząca z III zasady dynamiki, czyli zależna od ilości/masy zagarnianego powietrza. Czyli łopatki pod dobrym kątem mogły by się jeszcze szybciej kręcić, mniej hałasować i jeszcze układy chłodzenia większą ilością powietrza przedmuchiwać.
                Po rozmiarze dyletanctwa producentów układów chłodzących widać, że nie zależy im tak naprawdę na wydajności chłodzenia, tylko na fikuśności kształtu, przyrostku PRO i opróżnionym portfelu klienta.
                • avatar
                  quadroxxl
                  0
                  Bo najlepiej chwialic to czego nie ma,Switech :)założe się o wszystko że radaktorzyny benchmarka nie widzieli nawet tego na oczy ale co tam polecamy bo inni tak mówia i piszą.Inni wiedzą,wiem i ja typowe dla Benchamrk
                  • avatar
                    Konto usunięte
                    -3
                    Chyba bezapelacyjnie NEMESIS miażdży pod względem cena/jakość
                    • avatar
                      Konto usunięte
                      -7
                      Przychodzi klient do sklepu komputerowego:
                      - Poproszę trzy chłodzenia.

                      BUAHHAHA :-D
                      • avatar
                        Konto usunięte
                        0
                        A gdzie i mniej więcej w jakiej ceni można nabyć takiego Swiftech H220-X?
                        • avatar
                          Po1nter
                          0
                          A Macho HR-02 to gdzie?! Już nie jest taki dobry i polecany jak kiedyś? Pamiętam że jak komponowałem PC na Benchmarku każdy mi to polecał, twierdząc że jest lepszy nawet od Noctuy.

                          Witaj!

                          Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
                          Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

                          Połącz konto już teraz.

                          Zaloguj przez 1Login