Pierwszy laserowy projektor Sony 3LCD zaprezentowany na targach ISE 2013
Urządzenie charakteryzuje się rozdzielczością WUXGA i jasnością 4000 lumenów. Przeznaczenie - sektor biznesowy i edukacyjny.
Podczas trwających właśnie targów ISE 2013, firma Sony zaprezentowała swój pierwszy projektor laserowy z technologią 3LCD.
Nowy projektor Sony będzie charakteryzował się rozdzielczością WUXGA (1920x1200) oraz laserowym źródłem światła, co nie tylko ma zapewniać większą trwałość i niższy koszty, ale także gwarantuje brak potrzeby okresowej wymiany lampy, jak ma to miejsce w standardowych urządzeniach. Technologia BrightEra 3LCD zagwarantować ma temu modelowi żywotność nawet do 20 000 godzin.
Jak to działa? Białe światło emitowane przez laserowe źródło kierowane jest na mechanizm 3LCD. Takie rozwiązanie gwarantować ma ponadto znacznie wyższą jakość obrazu niż w przypadku projektorów z tradycyjnymi lampami UHP, lepszy kontrast i stabilność kolorów, a także dużą jasność – aż 4000 lumenów.
„Projektor z laserowym źródłem światła to innowacyjny i wydajny produkt, który jest odpowiedzią na rosnące wymagania rynku. Jest przyjazny dla środowiska, zapewnia znakomitą jasność i najwyższą jakość obrazu. Spodziewamy się, że spotka się z zainteresowaniem w biznesie i edukacji, ponieważ jest rozwiązaniem o bardzo długiej żywotności do 20 000 godzin i jest praktycznie bezobsługowy” – informuje Aleksandra Jasińska, Channel Account Manager Display Business Group Professional Manager z firmy Sony Professional Solutions Europe.
To już niestety wszystkie informacje dotyczące specyfikacji, podane do tej pory przez producenta. Premiera planowana jest na tegoroczne lato.
Źródło: Sony
Komentarze
7Dobra, w tym czasie powinien na siebie zarobić. A w domu to prędzej nam się znudzi, niż przestanie świecić.
BrightEra 3LCD to tylko układ LCD z zestawem mikrosoczewek. Ten układ to podziała znacznie dłużej (statystycznie) jak 20000 godzin.
Głównym czynnikiem ograniczającym czas eksploatacji jest laser, który nie jest elementem składowym BrightEra 3LCD.
Pytanie tylko, czy laser którego użyli to Nichia 405nm w bańce pokrytej luminoforem, czy 3 lasery RGB. Jeśli 3 laserki to czy zielony to DPSS czy dioda laserowa.