Optoma 330UST - projektrory ultrakrótkiego rzutu - by prelegent nie rzucał cienia
Optoma wprowadza do swojej oferty trzy modele projektorów ultrakrótkiego rzutu z serii 330 UST, które przeznaczone są dla biznesu i edukacji. Wyposażono je w jasne lampy, bogaty zestaw złącz i wbudowane odtwarzacze multimedialne.
Projektory ultrakrótkiego rzutu to sprzęt, który kojarzy się nam przede wszystkim z biznesem i edukacją. Jednym z powodów jest spora cena takich sprzętów, która nawet kilkukrotnie przekracza cenę projektora multimedialnego o standardowym rzucie i podobnych parametrach wyświetlanego obrazu. I tak jest w przypadku Optoma DX330UST, DW330UST i DH330UST, które kosztują odpowiednio 5391, 5559 oraz 7244 złote. Ale nic nie stoi na przeszkodzie by wykorzystać je, szczególnie najwyższy model FullHD w domowym zaciszu, szczególnie że producent obiecuje cichą i długotrwałą pracę (to oczywiście parametr, który trzeba bezwzględnie sprawdzić w testach) bez konieczności serwisowania sprzętu.
Trzej muszkieterowie Optoma
Trzy modele to trzy różne rozdzielczości i różniące się nieznacznie rozmiary wyświetlanego obrazu. Poza tym Optoma DH330UST, DW330UST i DX330UST to identyczne urządzenia, dzięki czemu kupujący nie będą musieli martwić się o pozostałe różnice w specyfikacji. Projektory wykorzystują technologię DLP dla wyświetlania obrazu, mają lampę o jasności 3500 ANSI lumenów i rozdzielczość kolejno FullHD (dla nowoczesnych środowisk biurowych i szkolnych), WXGA (szeroki ekran dla biznesu i edukacji) oraz XGA (dla mniej wymagających klientów).
Na tylnym panelu znajduje się zestaw złącz, który zadowoli zarówno posiadaczy starszych jak i nowszych źródeł obrazu. Jest też wyjście audio (ważne gdy prezentacja ma dźwięk stereo, uzupełnia ono mocny wbudowany głośnik mono) oraz USB (dwa porty pozwalają podłączyć jednocześnie moduł Wi-Fi oraz przenośną pamięć USB z multimediami).
Projektory ważą 3,9 kilograma i z racji tego że jest to ultrakrótki rzut (100 calowy obraz uzyskamy umieszczając przednią ściankę projektora w odległości mniejszej niż 40 cm od ekranu) raczej należy je traktować jako sprzęt stacjonarny przeznaczony do instalacji na wysięgniku ponad ekranem projekcyjnym. Złącze RJ-45 umozliwia zarządzanie projektorem lub większą ich grupą poprzez lokalną sieć. W zestawie znajdziemy pilot ze wskaźnikiem laserowym.
Podsumowanie parametrów projektorów
Wszystkie projektory wyposażono w funkcję czytnika danych na pamięci USB. Rozpoznawane są formaty JPEG i BMP dla zdjęć, pliki zapisane jako Adobe PDF i dokumenty MS Office.
Źródło: Optoma
Komentarze
1