PCLab.pl – jeden z największych portali technologicznych w Polsce - po 18 latach kończy swoją działalność. Decyzja ma związek z unifikacją portali technologicznych grupy Onet.pl S.A..
PCLab.pl był jednym z najważniejszych portali komputerowych
PCLab.pl wystartował w 2002 roku i szybko stał się jednym z najważniejszych portali o tematyce komputerowej w Polsce (szczególnie był ceniony za mocno specjalistyczne teksty, których nie ma zbyt dużo w polskiej sieci).
W 2009 roku serwis zmienił właściciela i został włączony do spółki Grupa Onet.pl S.A. (jej właścicielem jest niemiecko-szwajcarski koncern wydawniczy Ringier Axel Springer).
Rok temu PCLab.pl doczekał się zmiany layoutu, ale nie uchroniło go to przed kryzysem. W kuluarach mówiło się o problemach w redakcji, a szeregi redakcyjne opuszczali kolejni cenieni dziennikarze. Potwierdzają to także statystyki portalu - według systemu rankingowego Alexa Rank, PCLab.pl ostatnim czasie miał trend mocno spadkowy.
Koniec portalu PCLab.pl
Dzisiaj wszystko stało się jasne. Arkadiusz Świostek, pełniący funkcję redaktora naczelnego, opublikował tekst, w którym zapowiada zmiany w redakcji – czytamy m.in.
Zmieniamy się, zgodnie ze strategią firmy stawiamy na jedną silną markę, integrując wszystkie nasze serwisy technologiczne. Oznacza to, że tworzone przez nas w przyszłości testy i artykuły będą publikowane tylko w domenie Komputerswiat.pl. Na PCLab.pl nie pojawią się już nowe publikacje.
Objęta strategia ma dawać większy potencjał, również pod kątem możliwości technologicznych. Wiemy, że część redaktorów PCLab.pl dalej będzie publikować swoje teksty, ale w domenie Komputerswiat.pl (także należącej do Grupa Onet.pl S.A.).
Nie da się ukryć, że informacja jest dla branży zaskakująca. Choć PCLab.pl był dla nas konkurencją, staraliśmy się utrzymywać dobre stosunki z redakcją – świadczą o tym wspólne wyjazdy na targi i pokazy, a nawet nasza nominacja w #Hot16Challenge2 .
Źródło: PCLab.pl, inf. własna
Zobacz więcej newsów:
- Zamiast reklam rób TikToki. Rusza TikTok for Business
- Ile płaci się za cudzą tożsamość w dark webie? Znamy ceny
- Mixer idzie do kosza. Microsoft stawia na… Facebook Gaming
Komentarze
68Do tego nachalne reklamy których nie dawało się przeklikać.
podsumowując: wzorowy przykład na to co robią koncerny w koloniach, przejąć i
zaorać.
Pamiętam jak Borzestowski sprzedał Wirtualną. Miałem przeczucie, że to dopiero początek końca niezależnych polskich mediów internetowych
Niemcy nie od dzisiaj prezentują stanowisko w którym polski czytelnik ma nie myśleć za dużo. Wystarczy jak obejrzy trochę obrazków i dostanie jednoznacznie pozytywną opinię niemieckiego punktu widzenia.
Coraz mniej jest serwisów prezentujących niezależną, rzetelną opinię.
W przyszłości giganci przejmą również youtuberów i im podobnych (co z resztą już ma miejsce), to będzie prawdziwy Novus Ordo Seclorum.
jakość artykułów też była coraz bardziej ........ onetowa, i pełno kryptoreklamy. tak więc redakcjo Benchmarka, nie idźcie tą drogą bo zaliczycie dokładnie to samo.
bywam tu tylko z sentymentu, po ok. 20 latach od pierwszej wizyty tutaj, jak jeszcze strona była osadzona w ramce i pisana w htmlu (przynajmniej tak mi się wydaje, że tak to działało tutaj z pamięci ; ))