Gigabyte GA-F2A85XM-D3H - test, cena, opinie

Gigabyte GA-F2A85XM-D3H - test, cena, opinie

przeczytasz w 1 min.

Niewielkie rozmiary płyty micro-ATX pozwalają stworzyć komputer oparty na APU Trinity o dobrych możliwościach. Plus: dobra relacja ceny do wyposażenia.

Na naszych łamach testowaliśmy już dwie płyty główne przeznaczone dla AMD Trinity. Były to modele Gigabyte GA-F2A85X-UP4 oraz Asus F2A85-V PRO. Są to flagowe modele obu producentów, wykorzystujące podstawkę FM2. Choć znakomicie wyposażone, są równocześnie drogie - oczywiście drogie w stosunku do ceny samego APU.
Najdroższy model AMD Trinity nie przekracza bowiem kwoty 500 zł.

Osoby decydujące się na inwestycję w APU AMD raczej nie będą celować w najdroższe płyty główne, ale modele tańsze. Obie konstrukcje były również płytami standardu ATX. Mniejszy rozmiar również ma znaczenie (tak, tak!) - przy wykorzystaniu zintegrowanej z APU grafiki można stworzyć wydajny komputer o niewielkich rozmiarach.

Gigabyte GA-F2A85XM-D3H

Do redakcji trafił model Gigabyte, który ma szansę na zdobycie znacznie większej popularności wśród nabywców. Jest to GA-F2A85XM-D3H, płyta oparta na chipsecie A85X. Nie jest to najtańsza konstrukcja z podstawką FM2 w ofercie Gigabyte, ale została wyceniona na ok. 300 zł. Jest to więc sprzęt atrakcyjniejszy cenowo od poprzednio zaprezentowanych modeli.

Po lewej testowana F2A85XM-D3H, po prawej F2A85XM-HD3

To jedna z dwóch płyt formatu mATX opartych na układzie A85X w ofercie Gigabyte. Drugi z modeli o oznaczeniu HD3 został jeszcze bardziej zubożony i cechuje się jeszcze mniejszymi rozmiarami (24,4 x 17,4cm w stosunku do 24,4 x 24,4cm modelu D3H). Mimo to pozostaje płytą standardu micro-ATX.

HD3 ma nieco słabszą sekcję zasilania i jedynie dwa gniazda pamięci RAM. Dzięki temu i modyfikacji lokalizacji poszczególnych elementów udało się jeszcze bardziej zminiaturyzować tą płytę.

Z góry testowana F2A85XM-D3H, z dołu F2A85XM-HD3

Podstawowa funkcjonalność pozostaje właściwie identyczna - na tylnym panelu uboższego modelu brakuje jedynie portu S/PDIF. Niby drobiazg, ale istotny dla osób, które chciałyby na podstawie płyty zbudować domowe centrum multimedialne. Tymczasem przyjrzyjmy się bliżej modelowi D3H.

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login