Telefony

Soft. GPS. Aparat fotograficzny

przeczytasz w 1 min.

Gsmart jest wyposażony w standardowy zestaw programów dostarczanych z Windows Mobile plus garść własnych aplikacji mających ułatwić lub uprzyjemnić użytkownikowi korzystanie z urządzenia: Office Mobile 6.0 (Excel, PowerPoint i Word), Internet Explorer odpowiadający wersji 7.0, choć „z zewnątrz” tego nie widać; strony wyświetla poprawnie w takim samym stopniu jak jego pecetowy odpowiednik, Windows Media Player 10 również z możliwościami i ograniczeniami jak wyżej - by obejrzeć coś w formacie QT lub DivX potrzebne jest dodatkowe oprogramowanie, Kalendarz, który pomoże nam ułożyć plan dnia, czy przypomni o czekającym spotkaniu, Pulpit Zdalny, oraz dwie gry Pasjans i Bubble Breaker. A więc trochę do pracy i trochę dla rozrywki. „Prace biurowe” zrealizujemy za pomocą ekranowej klawiatury, która bardzo prawidłowo reaguje pomimo małych rozmiarów „klawiszy” – błędy podczas pisania zdarzają się rzadko.

GPS

MS 800 wyposażony jest w układ SirfStar III. Nazwa zobowiązuje, więc po zimnym starcie nie należy się spodziewać fiksa wcześniej niż po pięciu minutach, ale poza tym układ sprawuje się bardzo dobrze: nawet między dość wysokimi budynkami nie było zbyt wiele „myszkowania” podczas postoju. Zarówno Automapa jak i OziExplorer świetnie sobie radziły. Pozostaje jedno „ale”: w przeciwieństwie do innych producentów Gigabyte nie wyposażył Gsmarta w możliwość jednoczesnej pracy więcej niż jednego programu korzystającego z GPS. Brak również wejścia zewnętrznej anteny

Aparat fotograficzny

Trudno wiele wymagać od 2-megowego aparatu: zdjęcia robi poprawne o ile fotografowany obiekt jest doświetlony. O zmierzchu lub w niedoświetlonych pomieszczeniach można zapomnieć o wyraźnych (czytaj: nie poruszonych) zdjęciach bez ustawienia Gsmarta na czymś twardym i stabilnym. Filmy kręcone za jego pomocą nie zachwycają płynnością. Aparat umieszczony z przodu obudowy sprawuje się jeszcze gorzej choćby z powodu ordynarnych przejść tonalnych - widocznych już na podglądzie o zdjęciach nie mówiąc. Wyraźnie widać, że jego funkcjonalność ograniczono do video-konferencji, które nie potrzebują wysokiej jakości obrazu. Teoretycznie można w zdjęciu zapisać pozycję GPS, ale mimo wielokrotnych prób nigdy się to nie udało.

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login