Trzeci z pierwszodniowych Keynotes’ów poprowadził David Perlmutter, wiceprezes i dyrektor generalny odpowiedzialny za dział rozwoju urządzeń mobilnych.
David Perlmutter odpowiedzialny z intelowską Mobility Group.
Netbooki i czterordzeniowe notebooki.
Prezentacja możliwości czterordzeniowych notebooków bazujących na platformie Centrino 2.
Następnie swoją premierę miały dyski SSD produkowane przez Intela.
Premiera dysków SSD
Porównanie wydajności dysków tradycyjnych i SSD.
Jak widać, największą zaletą napędów SSD jest ogromna szybkość ich pracy oraz bardzo duża niezawodność, a to ze względu, że nie mają one żadnych elementów mechnicznych.
Intel planuje rozpocząć produkcję 1,8 i 2,5-calowych dysków SATA SSD oznaczonych odpowiednio symbolami X18-M i X25-M. Prędkość ich pracy szacowana jest na 250 MB/s podczas operacji odczytu i 70 MB/s przy zapisie danych. Czas dostępu to zaś 85 nanosekund.
Oprócz tego w sprzedaży znajdą się też jeszcze szybsze dyski Intel X25-E Extreme SATA SSD, w których wykorzystane zostaną SLC. Ten model ma odczytywać dane z prędkością 250 MB/s, a zapisywać z szybkością 170 MB/s. W tym wypadku czas dostępu to 75 nanosekund.
Na IDF-ie zadebiutowała też zminiaturyzowana wersja Centrino 2 Small Form Factor.
Zaprezentowano również na żywo działanie systemu zabezpieczeń przeciwkradzieżowych wbudowanych Centrino 2 vPro i możliwości zlokalizowania skradzionego notebooka – w tym możliwości zobaczenia kto ukradł notebooka dzięki wbudowanej kamerze.
Działanie systemu zabezpieczającego notebooki przed kradzieżą i pozwalającego zlokalizować położenie skradzionego komputera zobaczenia kto z niego korzysta po kradzieży. Na potrzeby pokazu „złodziejem” okazał się... Pat Gelsinger.
Na koniec pierwszego dnia zaprezentowane zostały możliwe zastosowania platformy Intel Atom, jednak główne prezentacje na ten temat miały miejsce następnego dnia konferencji.
Atom i bazujące na nim urządzenia MID.