W TP-Linku mamy do dyspozycji dwa interfejsy USB, w tym jeden w wersji USB 3.0. Dzięki nim możemy rozszerzyć możliwości Archera o serwer udostępnienia danych (CIFS/SMB, FTP) oraz serwer multimediów. Po podłączeniu dowolnego nośnika danych możemy współdzielić jego przestrzeń dyskową w domowej sieci LAN. Urządzenie poprawnie rozpoznaje wiele partycji dyskowych założonych na jednym nośników - zarówno FAT32 jak i NTFS
W zakładce File Sharing możemy zdecydować czy dane będą udostępniane za pomocą konta administratora czy też kont użytkowników oraz czy będzie do nich dostęp w sieci gościnnej. Ciekawostką jest możliwość współdzielenia nie tylko całych partycji dyskowych, ale także poszczególnych folderów. By określić sposób udostępnienia danych wybieramy tryb Sharing mode – Share all lub też Share selected folder.
Archer C9 jest również serwerem DLNA z możliwością współdzielenia plików multimedialnych – zdjęć, filmów czy muzyki. Możemy je odtwarzać na dowolnym odtwarzaczu multimedialnym wspierającym ten standard.
Kolejna funkcja, która może być przydatna dla użytkowników udostępniających dane to usługa serwera FTP. Co ciekawe dostęp do danych z zewnątrz sieci LAN może odbywać się przez inny niż domyślny (21) port FTP. Uwierzytelnianie do serwera FTP i jego zasobów jest propagowane z ustawień udostępniania dla protokołu CIFS/SMB.