Do wygrania sprzęt za 23 tys. zł - trwają zawody podkręcania #wincyjhercuf
Lubicie podkręcać komputery? Jeżeli tak, możecie wziąć udział w zawodach #wincyjhercuf – pierwsi uczestnicy już wysłali swoje zgłoszenia, ale nadal są spore szanse na wygranie wypasionego sprzętu. Łączna pula nagród wynosi ponad 23 tys. złotych!
#wincyjhercuf - zawody podkręcania benchmark.pl
Zawody podzieliliśmy na dwa etapy. W pierwszym sprawdzimy Wasze umiejętności podkręcania, ale nie wymagamy posiadania topowego, drogiego sprzętu – zadanie polega na uzyskaniu jak najwyższego przyrostu taktowania w dowolnym procesorze Intel (mierzonego od wartości bazowej).
Do drugiego etapu przejdzie czterech użytkowników z najlepszymi wynikami – to właśnie oni staną do pojedynku z redaktorami benchmark.pl. Co ważne, wszyscy będą mieli do dyspozycji takie same platformy, oparte o najnowsze procesory Intel Core 10. generacji. Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie w tym newsie.
Partnerami zawodów są firmy Intel, Kingstron i HyperX.
Co można wygrać? Przygotowaliśmy super nagrody!
Dobry konkurs nie może się obyć bez dobrych nagród. Podobnie jest i w tym przypadku – łączna pula nagród wynosi ponad 23 tys. złotych, więc jest o co walczyć!
I miejsce:
- procesor Intel Core i7-10700K
- chłodzenie Noctua NH-D15
- płyta główna ASUS Prime Z490-A
- pamięć RAM HyperX 2x 8 GB 4266 MHz CL19
- karta graficzna PNY GeForce GT 710
- karta graficzna ASUS ROG Strix GeForce RTX 2070 SUPER OC
- dysk SSD Kingston KC2500 500 GB
- zasilacz be quiet! Pure Power 11 600W CM
II miejsce:
- procesor Intel Core i7-10700K
- chłodzenie Noctua NH-D15
- płyta główna ASUS Prime Z490-A
- pamięć RAM HyperX 2x 8 GB 4266 MHz CL19
- karta graficzna PNY GeForce GT 710
- karta graficzna ASUS ROG Strix GeForce RTX 2060 SUPER EVO OC
- dysk SSD Kingston KC2500 500 GB
- zasilacz be quiet! Pure Power 11 600W CM
III miejsce:
- procesor Intel Core i7-10700K
- chłodzenie Noctua NH-D15
- płyta główna ASUS Prime Z490-A
- pamięć RAM HyperX 2x 8 GB 4266 MHz CL19
- karta graficzna PNY GeForce GT 710
- dysk SSD Kingston KC2500 500 GB
- zasilacz be quiet! Pure Power 11 600W CM
IV miejsce:
- chłodzenie ASUS ROG Ryuo 240
Core i7-10700K to jeden z najwydajniejszych procesorów Intel Core 10. generacji pod LGA 1200 – jednostka oferuje 8 rdzeni/16 wątków o taktowaniu dochodzącym do 5 GHz. Gdyby tego było mało, układ można jeszcze podkręcić.
Noctua NH-D15 zalicza się do najlepszych coolerów CPU. Konstrukcja wykorzystuje dwa potężne radiatory, kilka ciepłowodów i dwa duże wentylatory – taka konfiguracja bez problemu poradzi sobie ze schłodzeniem 8-rdzeniowego Core i7. Nie bez znaczenia jest też świetna jakość wykonania.
Płyta główna ASUS Prime Z490-A sprawdzi się jako podstawa nowoczesnego i wydajnego komputera do gier. Oprócz nowoczesnego designu, producent zadbał o dobrą funkcjonalność – na pokładzie znajdziemy trzy sloty PCIe x16, dwa gniazdka M.2, a do tego także porty USB 3.1. Chipset Intel Z490 pozwala na podkręcanie procesorów z odblokowanym mnożnikiem (m.in. Core i7-10700K).
Pamięci HyperX Predator wyróżniają się nie tylko efektownym designem, ale też rewelacyjną wydajnością – mówimy bowiem o zestawie o pojemności 16 GB (2x 8 GB) i taktowaniu 4266 MHz.
Platforma do podkręcania zostanie wyposażona w podstawową kartę graficzną – to model PNY GeForce GT 710, który sprawdzi się w podstawowych zastosowaniach, a przy tym cechuje się niewielkim zapotrzebowaniem na energię elektryczną.
Do platformy z I miejsca dokładamy jeszcze wypasioną kartę graficzną ASUS ROG Strix GeForce RTX 2070 SUPER OC – to konstrukcja, która bez problemu poradzi sobie z najnowszymi grami (również z ray tracingiem). Wersja ASUS ROG Strix wyróżnia się świetnym chłodzeniem, które łączy efektywność i dobrą kulturę pracy.
Zdobywca II miejsca otrzyma kartę ASUS ROG Strix GeForce RTX 2060 SUPER EVO OC. Mówimy więc o trochę słabszym modelu, który jednak w zupełności wystarczy do grania w rozdzielczości 1080p i 1440p. Rzecz jasna nadal mamy do czynienia ze świetnym projektem zespołu Republic of Gamers.
Kingston KC2500 500 GB posłuży jako dysk systemowy – to nowoczesny i wydajny nośnik SSD M.2 PCIe, który powinien spełnić oczekiwania wymagających użytkowników. Zainteresowanych szczegółami odsyłamy do naszej recenzji pojemniejszego modelu Kingston KC2500 1 TB.
Zasilacz be quiet! Pure Power 11 600W CM już gościł w naszej redakcji. Jednostka wyróżnia się wysoką sprawnością energetyczną, dobrą jakością wykonania i częściowo modularnym okablowaniem. Wersja o mocy 600 W bez problemu poradzi sobie z wydajnymi komputerami do grania.
Zdobywca IV miejsca otrzyma nagrodę pocieszenia – wypasione chłodzenie wodne ASUS ROG Ryuo 240 z efektownym podświetleniem LED. Ryuo 240 poradzi sobie nawet z mocno podkręconymi procesorami, więc to dobra propozycja, by dalej rozwijać swoje umiejętności podkręcania procesora.
Jak wysłać dobre zgłoszenie do zawodów #wincyjhercuf?
Pierwsi użytkownicy już wysłali swoje zgłoszenia, nadal macie spore szanse na dostanie się do II etapu - wcale nie trzeba mieć wysokiego wyniku OC. Jak wysłać dobre zgłoszenie do zawodów?
Tapeta konkursowa do zawodów podkręcania #wincyjhercuf
Przede wszystkim musi ono być zgodne z regulaminem. Do zawodów dopuszczamy wszystkie procesory Intel chłodzone coolerem powietrznym lub chłodzeniem wodnym, a w zgłoszeniu należy przesłać:
- zrzut ekranu z tapetą konkursową, gdzie potwierdzicie uzyskany wynik w aplikacji CPU-Z (otwarte zakładki: CPU, Mainboard, Memory)
- zdjęcie wykorzystanej platformy podpisaną nickiem z benchmark.pl
- link do walidacji wyniku z CPU-Z Validator
Pamiętajcie, że zwiększone taktowanie ma dotyczyć wszystkich rdzeni, a walidacja CPU-Z i zdjęcie platformy muszą być podpisana nickiem z portalu (w przypadku zdjęcia platformy najlepiej obok położyć kartkę z nickiem). Regulamin wymaga też uzupełnionego profilu na portalu (imię, nazwisko, wiek i adres e-mail). Wysłane zgłoszenie oczywiście można poprawić.
To jak, podejmujecie nasze wyzwanie? Na Wasze zgłoszenia czekamy do 10 lipca 2020 roku do godziny 23:59.
Aktualizacja 09.07.2020 16:15
Zainteresowanie konkursem jest coraz większe, ale cześć z Was dopytuje nas o szczegóły - wyjaśniamy zatem niedoprecyzowane kwestie:
- Wszystkie rdzenie i wątki procesora muszą być aktywne
- Wszystkie rdzenie i wątki mają pracować ze zwiększonym taktowaniem (taka sama częstotliwość dla wszystkich rdzeni/wątków)
- Bierzemy pod uwagę przyrost taktowania mierzony w % względem taktowania bazowego (jeżeli procesor korzysta z technologii Turbo Boost, za podstawę bierzemy taktowanie bazowe)
Źródło: inf. własna
Zobacz więcej o podkręcaniu:
- Wincyjhercuf - oglądaj stream z podkręcania Intel Core 10. gen i wygraj nagrody
- Wyniki I etapu zawodów #wincyjhercuf - wiemy kto się z nami zmierzy w podkręcaniu Intel Core 10. gen
- Wincyjhercuf - to już ostatnie godziny na wysłanie zgłoszenia do zawodów OC
- Do wygrania 3 zestawy o łącznej wartości ponad 20 tys. zł - benchmark.pl wyzywa Was na pojedynek podkręcania!
Komentarze
10Edit. Doczytałem ;))