Dostępny od marca
Oferta firmy I-O Data zostanie wkrótce poszerzona o nowy monitor. Będzie nim 27-calowy model MF274XVBR.
Monitor wyposażony zostanie w matrycę VA, która podświetlana będzie diodami LED i wyświetli obraz w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080). Ponadto zagwarantuje szerokie kąty widzenia, które wynosić będą w tym przypadku 178 stopni. Producent zdecydował się też na wbudowanie dwóch głośników (o mocy 1,5 W każdy) oraz aż 4 wejścia sygnału: D-Sub, DVI oraz 2 HDMI.
Monitor nie został jeszcze zaprezentowany oficjalnie, a więc nie znamy jego pełnej specyfikacji. Całkiem sporo o I-O Data MF274XVBR jednak wiadomo:
- Wymiary matrycy: 27"
- Technologia podświetlania: LED
- Nominalna rozdzielczość: 1920x1080
- Jasność: 300 cd/㎡
- Kontrast statyczny: 5000:1
- Kąty widzenia: 178°
- Czas reakcji: 12 ms
- Dwa wbudowane głośniki
- Złącze D-Sub, DVI oraz 2 HDMI
Warto odnotować, iż czas reakcji będzie można znacząco zmniejszyć. Dzięki trybowi "overdrive" jego wartość zmieni się z 12 na 7 ms. Mimo tego wydaje się jednak, że w tej kwestii producent mógł postarać się o nieco lepszy wynik.
Monitor trafi do sprzedaży jeszcze w marcu za cenę około 440 dolarów i objęty zostanie przez producenta 3-letnią gwarancją.
Więcej o monitorach:
- LG DX2500: monitor 25” z 3D bez okularów
- Monitor BenQ XL2420T 24” do gier 3D
- Asus VE248: 24-calowy monitor z żywym i kontrastowym obrazem
- Philips 227E3Q: monitor z matrycą IPS - dobra jakosć i energooszczędność
- DELL P2412H: monitor 24" z obrotowym ekranem
Źródło: techpowerup
Komentarze
16Jeden napisał że woli 16:10, drugi - że mu VA za wolne, trzeci - że mu rozdzielczość za niska i piksel za duży...
O co wam, ludzie chodzi? Kupujecie czy co?
Co to wszystko ma do tego konkretnie modelu? Po grzyba mi tu wasze rozważania i filozofie? To jakaś artykuł o fizyce teoretycznej, czy co?
Mnie zastanawia dziwne podobieństwo do 27" iiyamy. I zastanawiam się, czy to nie ona jest prawdziwym producentem. A jeśli tak, to kiedy wypuści ten monitor pod swoim logo, w takiej właśnie obudowie...
Mam wrażenie, że te 2ms to jest tylko w przypadku jednej składowej koloru piksela. Przy przewijaniu na przykład tła w przeglądarce kolor tła się zmienia na krótką chwilę!
Wolę więc porządne 7ms czy 12ms niż jakieś oszukiwane 2ms.
A LG to szajs i basta!
Rozne nasycenia jasnosci itp moga znacznie wydluzyc ten czas.
Ale 12ms to wcale nie tak duzo jak mogloby sie wydawac jesli jest to wartosc bliska sredniej, nie bedzie smuzyc.
Wiadomo, nie jest to wtedy moze monitor skierowany do grajacych w quake arena w 3d, ale do 90% zastosowan bedzie i tak lepszy od TN ktory to tylko i wylacznie czas reakcji matrycy ma dobry.
O wiele wazniejszy jest do grania tkzw input lag, czyli czas jaki mija od wyslania obrazu z karty graficznej do wyswietlenia go na ekranie.W czasach CRT dzialo sie to z predkoscia swiatla.
Teraz niestety wyglada to inaczej, monitory maja kupe elektroniki ktora nam chce "polepszyc" ale potrzebuje na to czasu, zeby zanalizowac obraz ,przerobic i wyswietlic, i to jest strasznie irytujace na wielu monitorach, mozna wyczuc laga miedzy przykladowo ruszeniem myszki a reakcja na ekranie.