Twórcy Google Glass mają poważne kłopoty - koniec marzeń o niecodziennych okularach?
Po rozpoczęciu okresu próbnego jeden z testerów wykazał poważną wadę Google Glass: fatalna żywotność akumulatora podczas nagrywania video.
Google Glass to specjalne okulary, które - według Google - za kilka lat będziemy nosić na co dzień, by cały czas udostępniać informacje z naszego życia: zdjęcia, filmy itp. Niedawno pisaliśmy o ich specyfikacji technicznej. Niestety, pojawiły się poważne kłopoty. Czy to koniec marzeń o inteligentnych okularach?
Nie tak dawno Google wybrało grupę osób, którzy odpłatnie (!) zdecydowali się na testy rewolucyjnych okularów.
Niedługo po rozpoczęciu okresu próbnego jeden z testerów wykazał poważną wadę Google Glass: fatalna żywotność akumulatora w porównaniu do długości nagrywanego video.
Tester Robert Scoble przyznał, że żywotność akumulatora jest poważnym problemem okularów. "Jeden 6-minutowy film wykorzystał około 20% akumulatora."
To oznaczałoby, że nagranie 30--minutowego filmu to koniec stanu akumulatora GG. A przecież okulary miały bez problemu wytrzymywać cały dzień udostępniania i pozyskiwania informacji...
Dlaczego więc nie postanowiono rozbudować akumulatora? Problem w tym, że okulary z ogromnym pudełkiem zamontowanym z boku głowy to przebranie dobre na Halloween - nie nadaje się do życia codziennego.
Naukowcy z Google mają spory problem do rozwikłania. My będziemy czekać na sensowne rozwiązanie, nikt przecież nie wyda 1500 dolarów na okulary, które mogą nagrać jedynie 30 minut filmu.
Źródło: techradar, gadget-tech
Komentarze
68pozdrawiam naprawdę jakże profesjonalną redakcję benchmarka.
oby więcej takich mylących i nabijających artykułów :)
Ile to już razy słyszeliśmy o super technologi nowych ogniw? każda po kolei znikała.. co się działo za każdym razem że zamiast rewolucji pozostawała cisza.. ? kto za tym stoi że nawet taki potentaty jak IBM, jak Toshiba czy inni nie potrafią doprowadzić tych technologii do produkcji? ile było informacji.. wszytko ucichło..
Akurat akumulator w tych okularach będzie raczej kwestią pierwszorzędną. Co z tego, że będziesz mógł wejść na internet, czy cokolwiek robić, jeśli ograniczy się to do pół h dopóki nie padnie bateria? To tak, jakbyś wziął telefon na daleką podróż, padł po 30 minutach i nie miałbyś już kontaktu z nikim do momentu ładowania.
BENCHMARKU - NIE IDŹCIE TĄ DROGĄ !!!
Nie znoszę tabletów, ultrabooków, smartfonów więc i google glass nie przejdzie. Dlaczego? Po prostu stare technologie są dobre, ba - czasami niezastąpione. Np. głośniki Unitra Tonsil, monitory CRT które oferowały świetną jakość obrazu w porównaniu do LCD, ale niestety strasznie promieniowały i psuły wzrok. Do tego klawiatury które są znami od dziesięcioleci, myszy itd itd. Dla mnie telefon ma służyć do dzwonienia i smsowania ponieważ w tych czasach nie da się już od tego uwolnić. Po prostu ludzie wymyślają na siłę. Kiedyś tego nie było i się żyło a teraz wielkie bum na gówniane tablety i ultrabooki które złamią się pod większym naciskiem.
Staczacie się sukcesywnie. A... I proponuje wprowadzić ścisłą cenzurę - zawsze to jakiś sposób na uniknięcie niepochlebnych wpisów.
Okularow w takim stanie nie wypuszcza napewno wiec sie nie ma co martwic, jesli projekt idzie do przodu to znaczy ze problem maja juz napewno wstepnie spacyfikowany, lepsze baterie, bardziej energooszczedna elektronika i juz mozemy miec zyski rzedu 2-4x, albo dedykowana elektronika zaprojektowana specjalnie do tego i zyski moga byc kilkudziesieciokrotne.
Przez głos ? Dodatkowy panel sterujący ?- Jak dla mnie takie okulary w tej cenie i możliwościach nie mają sensu... Niech lepiej popracują nad tym kilka dobrych lat, aby udoskonalić parametry jak i obsługę.