Przed zaprezentowaniem wyników konieczny będzie jeszcze komentarz. W naszym przypadku ATTO Disk Benchmark wykonywał testy liniowego odczytu i zapisu danych na bloku o wielkości 32MB, przy czym każdy taki blok dzielony był na pakiety o wielkości 0.5, 1, 2, 4, 8, 16, 32, 64, 128, 256, 512 i 1024kB. Taki sposób testowania pokazuje nam, że wydajność zapisu i odczytu zależy również od wielkości pakietów w jakich są przesyłane dane. Im więcej małych segmentów tym zapis/odczyt jest wolniejszy. Wydajność rośnie mniej więcej do momentu, gdy poszczególne pakiety danych osiągną wielkość 64kB, potem nie ulega już zmianie. Pomimo, że nie wiemy w jakich pakietach zapisują/odczytują dane poszczególne urządzenia przenośne, przyjmujemy iż będą to bloki największe z możliwych, a więc takie, które posiadają rozmiar jednego sektora używanego systemu plików.
Zdecydowana większość urządzeń wykorzystuje jako system plików dla pamięci masowych popularny FAT16, a dla jego podstawowej wersji maksymalny rozmiar sektora to 32kB.
Kolejne wykresy przedstawiają wartości Read i Write testu na bloku 32kB, wykonywanym przez moduł Removable storage/flash benchmark z programu SiSoft Sandra 2004 Standard. Moduł ten liczy szybkość wykonywania operacji zapisu, odczytu oraz kasowania danych na bloku o określonej wielkości. Uzyskany wynik, to liczba operacji na minutę jaką osiągnęła dana pamięć. Dodatkowo już zupełnie wyrywkowo dokonaliśmy praktycznego sprawdzianu, czy nasze syntetyczne wyniki są zgodne z rzeczywistością. Wynik był nadzwyczaj dobry, ponieważ praktycznie otrzymane wyniki nie różniły się od tych syntetycznych o wartość większą niż 1-2% czyli w zasadzie były w zakresie błędu pomiarowego.