Pierwsza zakładka to Attributes:
Display Data Channel (DDC): Informacja, czy monitor obsługuje standard VESA definiujący sposób komunikacji karty graficznej z urządzeniem wyświetlającym (np. monitor, czy telewizor).
Display Name: Nazwa producenta i model podpiętego monitora.
Maximum reported resolution: Maksymalna wspierana rozdzielczość.
Maximum reported refresh rate: Maksymalne wspierane odświeżanie ekranu.
Use Extended Display Indentification Data (EDID) Or driver defaults: Użyj strukturę danych monitora opisującą jego własności dające się odczytać przez kartę graficzną. Dzięki temu na ekranie wyświetla się taka informacja, jak model monitora, czy maksymalna rozdzielczość. Jest to kolejny standard VESA.
Możemy także ustawić samemu maksymalne wartości:
Maximum resolution: Ustawienie maksymalnej rozdzielczości.
Maximum refresh rate: Ustawienie maksymalnego odświeżania ekranu.
Druga zakładka Adjustments:
Za pomocą narzędzia znajdującego się w Screen Position and Size możemy ustawić pozycję ekranu, lub jego rozmiar. Narzędzie Synchronization przeznaczone jest tylko dla zaawansowanych użytkowników. Służy do zsynchronizowania ekranu w pionie i w poziomie. Dlaczego dla zaawansowanych? Bo można pozbawić się obrazu, lub monitora ;)
Composite Sync: Integruje sygnał pionowy i poziomy w jeden. Jest to opcja przeznaczona tylko dla monitorów podłączonych przez wejście Composite.
Zakładka trzecia Avivo Color:
* Funkcja ta nie jest dostępna na kartach starszych - poniżej serii X1000.
Hue: Ustawienia skali kolorów. Nie zaleca się zmieniana tych ustawień, ponieważ możemy stracić niektóre kolory.
Saturation: Odpowiednik natężenia kolorów ze sterowników ForceWare. Zaleca się korzystanie z niego, gdy podłączymy kilka monitorów – można wtedy ujednolicić kolory na każdym z monitorów.